Kolejne osiedle bez piecyków

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowska elektrociepłownia i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zlikwidują ponad cztery tysiące piecyków gazowych w mieszkaniach Spółdzielni Mieszkaniowej Ugorek.

Dzięki podpisanej umowie w ciągu najbliższych kilku lat z blisko 60 budynków spółdzielni, zamieszkałych przez około 7500 osób, znikną 4255 piecyki gazowe.

– Cieszymy się, że to już 17. krakowska spółdzielnia, która zdecydowała się na kompleksowe zastąpienie niebezpiecznych dla życia i zdrowia piecyków gazowych, komfortem ciepłej wody z miejskiej sieci ciepłowniczej – powiedział Marian Łyko, prezes MPEC.

Największą zaletą centralnej ciepłej wody jest podgrzewanie jej poza mieszkaniem. Całkowicie likwiduje to ryzyko zatruciem tlenkiem węgla, które występuje w przypadku użytkowania piecyka gazowego. MPEC i PGE Energia Ciepła w programie „Ciepła woda bez piecyka” dofinansowują realizacje projektów poprzez dostawę węzła cieplnego i współfinansowanie wykonania instalacji wewnętrznej.

Program „Ciepła woda” realizowany od 2004 roku w ciągu 15 lat w 811 blokach mieszkalnych blisko 35 tys. piecyków gazowych zastąpiono instalacją centralnej ciepłej wody. Podpisana we wtorek umowa kompleksowa, czyli obejmująca wszystkie budynki należące do Spółdzielni Mieszkaniowej Ugorek, pozwoli na likwidację ponad 4 tys. kolejnych piecyków gazowych.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony
comments powered by Disqus