Sąd zdecydował. Areszt dla krakowskich urzędniczek

Urząd Miasta Krakowa fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Urzędniczka Bernadetta S., dyrektorka Wydziału Mieszkalnictwa Urzędu Miasta Krakowa Katarzyna I. oraz pośredniczka w korupcyjnym procederze Magdalena Z., decyzją sądu rejonowego, najbliższy czas spędzą w areszcie.

Jak informuje Daria Pichórz z biura prasowego krakowskiego sądu, Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia, na niejawnym posiedzeniach, zdecydował o areszcie trzymiesięcznym dla dwóch i miesięcznym dla jednej z kobiet podejrzanych o korupcję w zamian za załatwienia lokalów w atrakcyjnych miejscach w Krakowie.

Bernadetta S.,  pełniąca funkcje kierownicze w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie została aresztowana na 3 miesiące. Katarzyna I., dyrektor wydziału mieszkalnictwa w urzędzie miasta, w areszcie spędzi miesiąc. W sprawie Magdaleny Z., która była pośredniczką, sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie. Aresztowanym przysługuje złożenie zażalenia na areszt i możliwość zamiany go na inne środki zapobiegawcze, np. poręczenie majątkowe.

Zarzuty dotyczą lat 2015-2017. Urzędniczki, zdaniem śledczych, przyjmowały pieniądze i podarunki np. w postaci perfum, w zamian za korzystne załatwienie nieruchomości w atrakcyjnych rejonach Krakowa. Kwoty o jakich mowa to w sumie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za te czyny kodeks karny przewiduje karę od jednego roku do 10 lat więzienia.

Wcześniej w tej sprawie zostali zatrzymani Małgorzata P. i Robert F. Oboje w zamian za pieniądze pośredniczyli w załatwianiu bądź najmie lokali.

comments powered by Disqus