Uniwersytet Rolniczy zaprasza na... ucztę z owadami

Spotkanie z owadami to przygoda i dla dzieci fot. Uniwersytet Rolniczy

Od 2 do 4 czerwca br w budynku Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (al. 29 Listopada 46), odbywać się będą XXI Ogólnopolskie Dni Owada. Tegoroczne hasło przewodnie to: „Owady i ludzie”. Uroczyste otwarcie zaplanowano na piątek, na godzinę 10:00.

W trakcie wydarzenia prezentowane będą kolekcje żywych owadów krajowych i egzotycznych - szkodników, owadów karmowych, owadów wodnych, koprofagów, owadów społecznych, leśnych i drapieżnych. Zaplanowano także prezentacje kolekcji roślin i zwierząt owadożernych, czy uli.

Będzie można zobaczyć owady preparowane, obrazy ze skrzydeł motyli, kolekcję roślin owadożernych z Ogrodu Botanicznego UJ oraz fotografie o tematyce entomologicznej. Zaprezentowana zostanie kolekcja motyli z Muzeum Arthropoda w Bochni, kolekcja motyli egzotycznych z Motylarni w Czaplach Wielkich. Niewątpliwą atrakcję stanowić będzie prezentacja żywych motyli. Na najmłodszych jak co roku czekać będzie wiele atrakcji – m.in. „owadzie” tatuaże, oraz warsztaty.

Podczas wydarzenia nie zabraknie fotografii o tematyce entomologicznej, seansów filmów entomologicznych malowanych piaskiem, obrazów ze skrzydeł motyli, a także licznych atrakcji dla dzieci.

– W programie m.in: zabawy i zajęcia plastyczne, gra terenowa, czy warsztaty tworzenia domków dla owadów. Przez cały czas odbywać się będzie kiermasz produktów pszczelich i sprzętu pszczelarskiego, czy biżuterii o tematyce entomologicznej – podaje Izabella Majewska| rzecznik prasowy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

W piątek (2 czerwca br.) odbywać się będą wykłady popularnonaukowe dla dzieci. Przez wszystkie trzy dni wydarzenia można skorzystać z wystaw, zajęć z animatorami oraz gry terenowej Quest. Dla grup zorganizowanych obowiązują zapisy (zgłoszenia prosimy przekazywać na adres mailowy: utw@urk.edu.pl).

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony