Zmienione nazwy węzłów na autostradzie

fot. GDDKiA

Zamiast na „Zakopiańskim” wjedziemy teraz na autostradę na węźle „Kraków Południe”. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zmieniła w ostatnich dniach nazwy pięciu węzłów na krakowskiej obwodnicy. W planie na ten rok jest przemianowanie dwóch kolejnych.

Zmiany wynikają ze stopniowego wprowadzania jednolitego systemu nazewnictwa w całym kraju. Nowe nazwy mają odnosić się do większych miejscowości znajdujących się w pobliżu, kierunków świata albo ważnych obiektów, np. portów lotniczych.

Część teraz, część po remoncie

Od tego tygodnia kierowcy jadący autostradą A4 zobaczą na znakach nazwę „Kraków Balice” zamiast „Balice II” i „Kraków Tyniec” zamiast „Tyniecki”. W trzech pozostałych przypadkach zmiany idą znacznie dalej: dawny węzeł „Mirowski” nazywa się teraz „Kraków Bielany”, „Sidzinę” zmieniono na „Kraków Skawina”, a zamiast węzła „Zakopiańskiego” jest teraz „Kraków Południe”.

To jeszcze nie koniec zmian, ale kolejne nastąpią dopiero przy okazji większej inwestycji. – Zaplanowaliśmy na ten rok remont nawierzchni na odcinku pomiędzy ulicą Kąpielową a węzłem Wielickim. Wtedy ustawimy również nowe oznakowanie, bo dotychczasowe wymaga już wymiany. I przy tej okazji zostaną zmienione nazwy kolejnych dwóch splotów – mówi Iwona Mikrut z małopolskiego oddziału GDDKiA. Po remoncie punkt ze zjazdem do Łagiewnik, który wcześniej nie posiadał nazwy, będzie oznakowany jako „Kraków Łagiewniki”, a węzeł „Wielicki” jako „Kraków Wieliczka”.

comments powered by Disqus