Coraz bliżej rewitalizacji Zalewu Nowohuckiego

Ławki z ładowarkami USB, strefa dla foodtrucków i sieć monitoringu. Tak będzie wyglądał park wokół Zalewu Nowohuckiego. Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił właśnie przetarg na projekt całkowitej rewitalizacji tego terenu.

W ramach przetargu wykonawca będzie musiał opracować całościowy projekt architektoniczno-budowlany. – Na razie powstanie sama dokumentacja projektowa, ze wszystkimi niezbędnymi pozwoleniami, później będzie ogłoszony przetarg na wykonanie – tłumaczy Brygida Rajca z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Roboty ruszą jeszcze w tym roku

Jak dodaje przedstawicielka ZZM, projekt będzie podzielony na cztery etapy. – W pierwszym znalazły się rekultywacja istniejącego boiska do gry w piłkę plażową, remont boiska wielofunkcyjnego i odnowienie pomostu od strony Alei Solidarności. W ramach prac wyznaczone zostaną trasy informacyjno-historyczne, na których znajdą się dawne zdjęcia Zalewu i okolic – wyjaśnia. – Drugi zakłada remont placu zabaw po północnej stronie zbiornika i budowę części rozrywkowej, ze sceną, stolikami do gry w szachy, ławką z ładowarką USB i strefą dla foodtrucków – wylicza. Kolejny etap, to projekt zieleni i stworzenie sieci monitoringu.

Ostatni etap to rekultywacja plaży i budowa nowego, 25 – metrowego pomostu widokowego w okolicy Domu Wędkarza. – Te elementy mogą nie powstać w tym roku. Są bardziej wymagające finansowo, na dodatek najprawdopodobniej będziemy musieli uzyskać pozwolenia wodnoprawne, natomiast wcześniejsze etapy będą realizowane jeszcze w tym roku – wyjaśnia Rajca. Jak już informowaliśmy, tej zimy przy parku może stanąć także tężnia solankowa.

Teren Zalewu Nowohuckiego był już odnawiany w latach 2005 – 2008. Jednak w przeciągu lat stan infrastruktury znacznie się pogorszył. Jak podaje ZZM, wartość projektu opiewa na kwotę 120 tys. zł.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieńczyce
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale