Park Jordana zmieni się na Światowe Dni Młodzieży?

Park Jordana fot. LoveKraków.pl

Plany rewitalizacji parku Jordana istnieją od zawsze i wciąż się o nich mówi, jednak efektu prac nie zobaczymy również i w tym roku. Najbliższą okazją do modernizacji będą organizowane w 2016 roku Światowe Dni Młodzieży. Konkretne plany na razie nie są znane, a na wykonanie całego projektu potrzeba 30 mln złotych.

Koncepcja przebudowy parku Jordana jest wdrażana stopniowo, jednak jak dotąd nie udało się przeprowadzić całkowitej rewitalizacji obiektu. – Cały czas myśli się o tym, aby dalej przekształcać park, natomiast nie wiem jak będzie to realizowane – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Pewne jest natomiast to, że prace nie ruszą w tym roku.

ŚDM szansą dla parku

Nadzieją na zmiany w parku są zbliżające się Światowe Dni Młodzieży organizowane w Krakowie w 2016 roku. – Park Jordana wymaga rewitalizacji, ponieważ będzie wykorzystywany podczas tego wydarzenia – tłumaczy Pyclik. W związku z tym temat parku Jordana obecny jest w rozmowach dotyczących przyszłorocznego budżetu oraz planów miasta w kontekście ŚDM w Krakowie. Jak dodaje przedstawiciel miejskiej jednostki, w obecnej fazie są to jednak wstępne rozmowy pozbawione konkretnych planów. – Nie prowadzimy prac projektowych ani tych związanych ze zleceniem komuś czegoś – informuje.

– Część parku została zrewitalizowana, był projekt, część udało się wykonać, a część zadań czeka w kolejce, ale to cały czas jest w planach i ten temat coraz częściej wraca w rozmowach – dodaje Pyclik i zapewnia, że wciąż aktualny jest projekt, który już został wykonany, a teraz będzie wymagał modernizacji w stosunku do tego, co będzie potrzebne na Światowe Dni Młodzieży. Na dokończenie projektu sprzed siedmiu lat potrzeba około 30 mln złotych. – Z tego, co było zaplanowane, zrobiliśmy powierzchniowo 30 procent – informuje.

Rewitalizacji ciąg dalszy

Poza rewitalizacją parku Jordana, urzędnicy zamierzali zmodernizować park Bednarskiego, jednak prace nie ruszyły ze względu na czerwone światło ze strony konserwatora zabytków. – Dostaliśmy informację, że trzeba zrobić dokładniejszą inwentaryzację. Prace właśnie trwają – dodaje.

Park Bednarskiego i park Jordana to dwa najważniejsze miejskie ogrody, na których obecnie skupia się Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Pozostałe parki, jak na przykład Ratuszowy w Nowej Hucie, poddawane są bieżącym pracom. – Robimy tam alejki, w pozostałych parkach też pracujemy – tłumaczy Michał Pyclik. – Natomiast parki w centrum Krakowa wymagają prac bardziej projektowych, koncepcyjnych, na które trzeba poświęcić więcej czasu – dodaje.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
News will be here