Piaski Nowe mają boisko wielofunkcyjne [ZDJĘCIA]

Otwarcie boiska fot. PS

Szkoła Podstawowa nr 27 przy ulicy Podedworze (Piaski Nowe) wzbogaciła się o boisko wielofunkcyjne. Od dziś z obiektu sportowego mogą korzystać uczniowie oraz mieszkańcy południowej dzielnicy Krakowa.

506 tysięcy złotych kosztowała budowa boiska. Alicja Kostrz, dyrektorka szkoły mówiła podczas otwarcia obiektu, że inwestycja jest „prezentem niezwykle trafionym” na 35-lecie szkoły, „który przez kolejne lata będzie służył zarówno społeczności szkolnej jak i lokalnej”.

– Serdeczne podziękowania składam gospodarzowi naszego miasta panu profesorowi Jackowi Majchrowskiemu, pani wiceprezydent Katarzynie Król oraz radzie Dzielnicy XI, która zawsze z wielkim zaangażowaniem patrzy na potrzeby naszej szkoły – mówiła Alicja Kostrz.

Wiceprezydent Krakowa odpowiedzialna za krakowską oświatę oraz sport podkreśliła, że „w imieniu pana prezydenta Majchrowskiego mogę uczestniczyć w inauguracji boiska wielofunkcyjnego”.

– Tego typu działania pokazują, że pan prezydent od lat dba, aby powstawały w każdej szkole, w każdej dzielnicy nowe obiekty sportowe, po to by zachęcać młodzież i ich rodziców do aktywnego spędzania czasu – powiedziała Katarzyna Król.

Szef Dzielnicy XI Podgórze Duchackie przypomniał, że to dzięki zaangażowaniu mieszkańców udało się rozpocząć boisko. Krzysztof Sułowski wspomniał także o rozwoju infrastruktury sportowej na terenie dzielnicy, wymieniając m. in. budowę basenu na Kurdwanowie czy boiska dla drużyny z Piasków.

– Cieszę się, że dzięki dużej determinacji mieszkańców oraz bardzo dobrej współpracy radnych miasta i dzielnicy z panem prezydentem Majchrowskim możemy dziś uczestniczyć w otwarciu tego boiska – podkreślił Rafał Komarewicz, przewodniczący klubu radnych Przyjazny Kraków.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie
comments powered by Disqus