Plac zabaw zostanie? Inwestor się wstrzymuje

Plac Zabaw przy ul. Podedworze fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Piaski Nowe. Widmo zabudowy placu krążyło nad głowami mieszkańców od kilku lat. Teren przy ul. Podedworze najwyraźniej jednak zostanie zielony. Inwestor zawiesił postępowanie, a wcześniej władze miasta odmówiły wydania warunków zabudowy.

Z działek pomiędzy blokami przy ul. Podedworze a klubem kultury Piaskownica korzystają głównie rodzice dziećmi. Jest tam bowiem plac zabaw. Właściciel działek chciałby jednak postawić tam blok, mimo tego, iż w studium tereny te zostały wskazane na zieleń urządzoną. To nie interesowało inwestora, który zawnioskował o wydanie warunków zabudowy.

Przeciwko zabudowie jest Towarzystwo na Rzecz Ochrony Przyrody. Jego prezes Mariusz Waszkiewicz uważa, że wokół jest już wystarczająco gęsta zabudowa i działki te powinny zostać zielone. – Osiedla powinny być tak zagospodarowane, aby dawały możliwość nie tylko spania w nich, ale również rekreacji czy oddania dziecka do przedszkola – uważa Waszkiewicz.

Zawieszone

Wygląda na to, że zwolennicy pozostawienia w spokoju tej działki na razie mogą odetchnąć z ulgą. Jak informuje Adam Bik-Multanowski z wydziału architektury i urbanistyki UMK, już w styczniu został sporządzony i włączony do akt spraw projekt decyzji o odmowie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji. W maju zaś inwestor sam zawiesił postępowania.

– Wskazać też należy, że projektowana inwestycja położona jest na obszarze sporządzanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Dla wybranych obszarów przyrodniczych Miasta Krakowa – obszar nr 127”, który zgodnie z zapowiedziami może zostać uchwalony w nieodległej przeszłości – stwierdza urzędnik.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie
comments powered by Disqus