Weekend w pigułce (12–13 stycznia)

Finał WOŚP w Krakowie w 2018 roku fot. Paulina Kozieł/LoveKraków.pl

To będzie weekend w rytmie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już 13 stycznia wielki finał. W Krakowie nie zabraknie koncertów, aukcji i innych interesujących wydarzeń.

Wielki finał WOŚP

W tę niedzielę 27. finał WOŚP. Czy magia czerwonych serduszek znowu zadziała? Zapewne tak. Centrum wydarzeń będzie Rynek Główny, na którym przez cały dzień będzie można uczestniczyć w nauce pierwszej pomocy, zaopatrzyć się w orkiestrowym sklepiku, oddać krew czy zapisać się do rejestru dawców szpiku. Za symboliczny datek do puszki będzie można się również przejechać zabytkowym samochodem.

O godzinie 16.10 rozpocznie się koncert, podczas którego wystąpią m.in. Kraków Street Band czy Wiewiórka na Drzewie. Na finał wystąpi Abradab, współzałożyciel zespołu Kaliber 44.

O 20.00 będzie miało miejsce tradycyjne Światełko do Nieba. – Nie będzie pokazu fajerwerków. Na „Światełko” złożą się koncert i show z czerwonymi serduszkami oraz wielki pokaz świetlny – mówi Michał Zalewski z Krakowskiego Biura Festiwalowego. Tym razem główny sztab WOŚP będzie się mieścił w budynku dawnego hotelu Cracovia – oddziale Muzeum Narodowego.

Odbędzie się również cykl ciekawych spacerów zorganizowanych przez krakowskich przewodników, na parkingu przy M1 szykuje się ostra jazda, czyli Motoorkiestra. O 11.00 spod Galerii Kazimierz wyruszy VII Bieg Wielkich Serc.

Tym razem orkiestra gra dla „dzieci małych i bez focha” na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Więcej informacji w naszym artykule WIELKI FINAŁ WOŚP W KRAKOWIE. KONCERTY, AUKCJE I "ŚWIATEŁKO W TUNELU"

Szczegółowy program wydarzeń: http://www.orkiestra.gk.pl/

Karnawał w Filharmonii

Jak karnawał, to tylko po włosku! W sobotę o 18.00 Filharmonia Krakowska zaprasza na wieczór karnawałowy z muzyką Gioachino Rossiniego, Niccolò Paganiniego, Nino Roty i Piotra Czajkowskiego. Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej poprowadzi Massimiliano Caldi. Bilety w cenie 35–55 zł.

Z Tobą chcę oglądać świat

W sobotę o 18.30 Klub 303 (os. Dywizjonu 303) zaprasza na karnawałowy koncert „Z Tobą chcę oglądać świat”. Podczas koncertu zabrzmią utwory m.in. Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Anny Szałapak, Grzegorza Turnaua, Krystyny Prońko, Maanamu, ale też Renaty Przemyk i Raz Dwa Trzy. Z repertuarem zmierzą się Klaudia Śmistek i Daniel Jaroszek, występujący z towarzyszeniem bandu „BruMiKOm” w składzie Grzegorz Brus (pianino), Robert Konrak (gitara elektryczna), Paweł Michalewski (perkusja) i Tomasz Omilianowski (gitara basowa).

Wstęp wolny.

Kapela Hanki Wójciak kolędowo

Chociaż Święta minęły, nadal nie brak okazji do kolędowania. W sobotę o 19.30 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny przy ul. Aleksandry 1 rozpocznie się koncert Kapeli Hanki Wójciak. Obok dobrze znanych i lubianych kolęd nie zabraknie też tych współczesnych. Wstęp wolny.

Mistrz i Małgorzata

Na deskach Teatru Ludowego kolejna okazja, aby zobaczyć spektakl „Mistrz i Małgorzata” w reż. Pawła Passiniego. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę spektakl rozpocznie się o godzinie 19.00.

comments powered by Disqus