Zamiast rutyny – krówka i upominek

Zdarza się, że kontrola biletów, nawet jeżeli nie mamy niczego na sumieniu, przysparza nam pewnego stresu. Dziś, w mikołajki kontrolerzy postanowili rozluźnić nieco ściśnięte żołądki pasażerów i zamiast rutynowego „proszę bilety do kontroli” oferują krakowianom cukierki i upominki.

Akcja to wspólny pomysł Zarządu Dróg Miasta Krakowa i firmy Renoma, której pracownicy kontrolują bilety w pojazdach krakowskiej komunikacji miejskiej.

Kontroler bliżej nas

Kontrolerzy, którzy dziś wyjątkowo na służbowe uniformy założyli stroje Mikołajów pracowali od samego rana. – To taki miły akcent z samego rana. Dziś oprócz tego, że kontrolerzy sprawdzają bilety, to oferują prezenty i cukierki. Oczywiście z tej akcji cieszą się przede wszystkim najmłodsi, ale sądzę, że każdy po tegorocznych mikołajkach spojrzy na kontrolerów nieco przychylniejszym okiem – mówi Magdalena Wasiak z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Niestety ci, którzy liczą na nadzwyczajne złagodzenie kary, nieco się przeliczą. Za jazdę bez ważnego biletu kontrolerzy i tak wlepią mandat. Grunt, że za tym razem gorycz porażki może być jakby nieco słodsza.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale