Zamiast rutyny – krówka i upominek

Zdarza się, że kontrola biletów, nawet jeżeli nie mamy niczego na sumieniu, przysparza nam pewnego stresu. Dziś, w mikołajki kontrolerzy postanowili rozluźnić nieco ściśnięte żołądki pasażerów i zamiast rutynowego „proszę bilety do kontroli” oferują krakowianom cukierki i upominki.

Akcja to wspólny pomysł Zarządu Dróg Miasta Krakowa i firmy Renoma, której pracownicy kontrolują bilety w pojazdach krakowskiej komunikacji miejskiej.

Kontroler bliżej nas

Kontrolerzy, którzy dziś wyjątkowo na służbowe uniformy założyli stroje Mikołajów pracowali od samego rana. – To taki miły akcent z samego rana. Dziś oprócz tego, że kontrolerzy sprawdzają bilety, to oferują prezenty i cukierki. Oczywiście z tej akcji cieszą się przede wszystkim najmłodsi, ale sądzę, że każdy po tegorocznych mikołajkach spojrzy na kontrolerów nieco przychylniejszym okiem – mówi Magdalena Wasiak z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Niestety ci, którzy liczą na nadzwyczajne złagodzenie kary, nieco się przeliczą. Za jazdę bez ważnego biletu kontrolerzy i tak wlepią mandat. Grunt, że za tym razem gorycz porażki może być jakby nieco słodsza.

comments powered by Disqus