22 lutego startuje budowa Trasy Łagiewnickiej [WIZUALIZACJE]

Trasa Łagiewnicka fot. Budimex

Od przebudowy pętli na Kurdwanowie rozpocznie się budowa Trasy Łagiewnickiej. Pierwszy etap zakończy się do 30 września 2018 roku. Nowa droga wraz z linią tramwajową ma być oddana do końca 2020 roku.

W przyszłym roku rozpocznie się budowa Trasy Łagiewnickiej. Budowa ma kosztować 802 mln złotych. Nowa droga przebiegać będzie od skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego do skrzyżowania z ul. Beskidzką i z ul. Halszki. Jest to odcinek o długości 3,5 km. W ramach projektu powstanie również 2,5 km linia tramwajowa. Trasa połączy osiedle Ruczaj i ul. Zakopiańską z osiedlami Wola Duchacka i Kurdwanów.

– Rozpoczynamy budowę 22 lutego 2018 roku. Pierwsze prace obejmą przebudowę pętli tramwajowej na Kurdwanowie. Ten etap zakończymy już 30 września – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Tadeusz Trzmiel, wiceprezydent Krakowa.

W ramach pierwszej części na pętli Kurdwanów wymienione będzie w całości torowisko, trakcja oraz zostanie wybudowany rozjazd w kierunku ulicy Zakopiańskiej. – Postawiliśmy wykonawcy warunek, że prace związane z pętlą mają być wykonane na samym początku, aby zminimalizować utrudnienia komunikacyjne dla mieszkańców związane z całym zakresem inwestycyjnym – informuje Krzysztof Migdał, członek zarządu spółki Trasa Łagiewnicka.

Ostatni robotnicy z placu budowy mają zejść do 31 grudnia 2020 roku.

comments powered by Disqus