80 funkcjonariuszy uczestniczyło w porannej akcji przeszukania m.in. siedziby Wisły Kraków

Policjanci przed siedzibą spółki Wisła Kraków fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz ds. walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli dziś dokumenty oraz dyski twarde. Sprawa ma związek z postępowaniem prokuratorskim ws. potencjalnego działania na szkodę spółki akcyjnej Wisła Kraków.

W godzinach porannych do 15 lokalizacji równocześnie weszli funkcjonariusze policji, w tym do siedziby Towarzystwa Sportowego Wisła oraz spółki Wisła Kraków. – W akcji uczestniczyło 80 policjantów z wydziału ds. walki z przestępczością gospodarczą oraz CBŚ – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

W większości lokalizacji policja zakończyła już prace. Choć na stadionie Wisły Kraków oraz siedzibie towarzystwa funkcjonariusze dalej pracują. Zabezpieczanie dysków oraz dokumentacji ma potrwać, według informacji Sebastiana Glenia, jeszcze kilka godzin.

Rzecznik prasowy komendy mówi, że policjanci dostali polecenie od prokuratora aby zabezpieczyć dokumentacje. Nie było mowy o zatrzymywaniu jakichkolwiek osób.

comments powered by Disqus