Bilet na komunikację miejską za złotówkę

Kontrola biletów fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ugrupowanie Kukiz’15 proponuje, aby radni utworzyli 5-minutowy bilet impulsowy oraz stworzyli dzienny bilet turystyczny.

– Kategorycznie nie zgadzamy się̨ na te zmiany i jesteśmy za utrzymaniem dotychczasowych cen – mówił podczas konferencji prasowej Piotr Kubiczek, prezes Stowarzyszenia Kukiz’15 w Krakowie.

To komentarz do propozycji urzędników prezydenta Jacka Majchrowskiego, który chcą podnieść ceny biletów na komunikację miejską. Według władz Krakowa cena biletu jednorazowego miałaby wzrosnąć z 3,8 zł do czterech złotych. Urzędnicy chcą także likwidacji biletu 20-minutowego oraz karty miesięcznej na jedną i dwie linie.

– Komunikacja miejska musi być tania, jeżeli ma zachęcać́ duże rzesze ludzi do skorzystania z niej – podkreślił Kubiczek. Mężczyzna dodał, że działacze ugrupowania Kukiz’15 mają pomysł na nową taryfę biletową.

Bilet impulsowy i turystyczny

Proponują m. in. utworzenie 5-minutowego biletu impulsowego, który miałby kosztować złotówkę i mógłby być wykorzystywany na krótkich dystansach. W sytuacji gdyby okazało się̨, że ze względu na przedłużający się̨ przejazd pasażer posiadający bilet 20-minutowy nie zdąży dojechać́ do celu, a ma jeszcze tylko dwa-trzy przystanki za złotówkę̨, a nie tak jak dotychczas za kolejne 2,80 dokończyłby swój przejazd – tłumaczył Piotr Kubiczek.

– Drugą naszą propozycją jest dzienny bilet turystyczny o wartości 10 złotych. Byłby skierowany głownie do turystów, którzy pozostawiając samochody na hotelowych parkingach mogliby zwiedzać́ miasto podróżując komunikacją miejską od godziny 8 do 20 – mówił.

comments powered by Disqus