Bilety na przejazdy autokarami dostępne w popularnej aplikacji

Dworzec autobusowy fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Bilety 130 przewoźników autokarowych, w tym takich jak Neobus, Lajkonik, Inter czy Szwagropol, można kupować za pomocą aplikacji BlaBlaCar.

Firma kojarząca się przede wszystkim z umożliwiania współdzielonych przejazdów, w minionym roku rozszerzyła swoją działalność o sprzedaż biletów na połączenia autokarowe.

W ofercie jest 130 lokalnych i ogólnopolskich przewoźników. Pasażerowie z Krakowa mogą w ten sposób kupić bilety m.in. takich firm jak Neobus, Lajkonik, Szwagropol, Transhans, Bp Tour, Majerbus, Inter, Maxbus, Sindbad czy Polonus. W konsekwencji długa jest też lista miast, do których można pojechać z biletem kupionym w aplikacji: to np. Warszawa, Zakopane, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Katowice, Bielsko-Biała, Oświęcim, Mielec czy Tarnobrzeg.

Od momentu uruchomienia usługi pasażerowie z Krakowa mają już duży udział wśród wszystkich kupujących: Kraków powoli przegania Warszawę jako główny punkt wyjazdowy autobusów, sprzedaje się tutaj ponad dwa razy więcej biletów niż z Katowic.

Bez dopłaty

Bilety autobusowe na BlaBlaCar kosztują tyle samo, co w kasie, lub niższe – w przypadku promocji. Nie są pobierane opłaty transakcyjne ponad cenę biletu.

Z punktu widzenia pasażera istotne może być też to, że nie musi odwiedzać stron poszczególnych przewoźników – w prosty sposób może sprawdzić ofertę różnych firm, porównać ceny i czasy odjazdów, a płatności dokonuje zawsze w ten sam sposób, poprzez aplikację – z użyciem karty, BLIK-a lub szybkiego przelewu z banku.

comments powered by Disqus