Jutro o godzinie 8:00 na LoveKraków.pl wywiad z prezydentem Jackiem Majchrowskim [8 CYTATÓW]

Jacek Majchrowski fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W środę o godzinie 8:00 zapraszamy na wywiad z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim.

- O CIĘCIACH W BUDŻECIE: W sytuacji, z jaką musimy się mierzyć, to gdzieś trzeba robić cięcia. Wiem, że jest to mocno niepopularne. Każdy powtarza, że trzeba robić cięcia, ale nie w dziedzinie, która go dotyczy. Ktoś jednak musi podejmować decyzje i brać za to odpowiedzialność.

- O TRASIE ŁAGIEWNICKIEJ: Gdyby nie miała sensu, to byśmy jej nie budowali. Ci ludzie uważają, że należy przerwać budowę. Czy to oznacza, że mamy przerwać budowę i zasypać tunele? Można „zasypać” 1,5 miliarda złotych i później iść do więzienia za marnotrawienie pieniędzy.

- O APELU PREZYDENTÓW MIAST WS. TESTÓW NA KORONAWIRUSA: Uważam, że jest to działanie populistyczne.

- O WIŚLE KRAKÓW: W momencie, kiedy zmieniły się władze Wisły, to panowie Błaszczykowscy przyszli do mnie. Przez długi czas, kiedy był poprzedni zarząd, to nikt się ze mną nie spotkał.

- O MIKROPOŻYCZKACH: Rząd daje na to pieniądze. Są środki zarówno na mikropożyczki, jak i obsługę. Nie mogę w tych sprawach powiedzieć złego słowa o rządzie. Niestety mamy do czynienia z nagłym napływem wniosków.

- O WAKACJACH: Będziemy spędzać ten czas w Polsce. Jeszcze konkretnego miejsca nie wybraliśmy, bo nie wiemy, kiedy można będzie jechać. Wiem za to, gdzie pojadę w grudniu, bo mam zarezerwowane miejsce w Solcu-Zdroju.

- O PRACY ZDALNEJ: Były takie głosy, ale nie wziąłem ich pod uwagę. Mówili to nawet współpracownicy, którzy są lekarzami. Używam maseczki, za wyjątkiem miejsca pracy, dezynfekuję ręce, w domu pilnuje mnie żona.

O „HARCOWNIKU”: Michał Drewnicki z Prawa i Sprawiedliwości, który z satysfakcją komentował, że muszę „błagać” premiera o pomoc. Co jest o tyle ciekawe, że faktycznie z premierem rozmawiam, ale akurat wydawało mi się zawsze, że traktujemy się w tych rozmowach po partnersku. Ale może rzecznik PiS w Krakowie wie lepiej…

comments powered by Disqus