Miniaturowy świat kolei w Nowohuckim Centrum Kultury

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Miniaturowe tory, wagony, lokomotywy czy semafory. To wszystko będzie można zobaczyć na wystawie makiet kolejowych, która w najbliższy weekend pojawi się w Nowohuckim Centrum Kultury.

Na powierzchni 700 m² kolekcjonerzy zbudują miniaturowy świat kolei. Pojawią się więc lokomotywy, wagony, semafory, budynki stacji kolejowych i oczywiście tory. Uruchamiając modele, kolekcjonerzy uruchomią wyobraźnię widzów, zabierając ich w kameralną podróż.

– Wystawa makiet kolejowych to impreza dla wszystkich hobbystów oraz tych, którzy z nostalgią wracają do wspomnień zabawy kolejką sunącą po podłodze dziecięcego pokoju – przekonuje Nowohuckie Centrum Kultury.

Główny element wystawy to makieta w skali H0 o łącznej długości torów przekraczającej 100 metrów. Poruszać się będzie po niej ponad 20 pociągów pasażerskich i towarowych – zarówno historycznych jak i współczesnych.

Organizatorzy zaplanowali dla zwiedzających dodatkowe atrakcje: prezentacje technik modelarskich, makieta w skali TT, animacje dla najmłodszych (modele 3D do malowania, tradycyjne kolorowanki) i kolejka do zabawy dla dzieci.

Wystawę makiet kolejowych będzie można zobaczyć w Nowohuckim Centrum Kultury 2 grudnia w godz. 16:00-20:00 (budynek C) oraz 3 i 4 grudnia w godz. 9:00-13:00 i 14:00-18:00.

Bilety:
Normalny – 14 zł
Ulgowy ­– 7 zł