Niecałe 360 tysięcy zarejestrowanych pielgrzymów na ŚDM

Zakończyła się możlwość rejestrowania pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży. W sumie w uroczystościach w Krakowie i na Brzegach udział weźmie niecałe 360 tysięcy zarejestrowanych pielgrzymów.

Liczba ta przedstawia wyłącznie osoby, które dokonały rejestracji i opłaciły swój pobyt, gwarantując sobie tzw. pakiet pielgrzyma. Jak informuje Komitet Organizacyjny ŚDM, w czasie lipcowej rejestracji "last minute" swój udział zgłosiło 8036 osób.

Łączna liczba pielgrzymów, którzy dokonali rejestracji wynosi 356 294 osoby z 187 krajów. Z Polski zarejestrowały się 78 443 osoby, z Włoch niecałe 64 tysiące, z Francji prawie 33 tysiące, z Hiszpani 30 tys., ze Stanów Zjednoczonych 23,5 tysiąca pielgrzymów. Z wszystkich zarejestrowanych osób, ponad 230 tysięcy wybrało pakiety z zakwaterowaniem.

Liczba "oficjalnych" pielgrzymów może się jednak jeszcze zmienić. – Pielgrzymi, którzy przyjadą do Krakowa, będą mogli zarejestrować się na miejscu w Centrach Informacyjno-Rejestracyjnych, stąd liczba zarejestrowanych nie jest jeszcze ostateczna – informuje Ewa Korbut z biura prasowego KO ŚDM. Warto również pamiętać, że będzie duża grupa osób, które przyjadą do Krakowa bez jakiejkolwiek rejestracji. Szacuje się, że takich pielgrzymów może być co najmniej drugie tyle, co zarejestrowanych.