Sprzedawcy "pakietów poronnych" przez sądem

Zdjęcie przykładowe fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Arkadiusz P. i Agnieszka S. zostali odpowiedzą przed sądem za udzielnie pomocy w przerwaniu ciąży oraz za sprzedaż środków farmakologicznych przez internet bez zezwolenia. Śledczy w akcie oskarżenia sformułowali blisko 150 zarzutów.

Prokuratura ustaliła, że para sprzedawała za pośrednictwem sieci pakiety poronne w postaci środków farmaceutycznych. Specyfiki w swoim składzie miały czynną substancję chemiczną. Wraz z tymi środkami oferowana była instrukcja użycia. Specyfiki kupowały osoby, które chciały się pozbyć niechcianego dziecka. Okazuje się, że zatrzymani dopuścili się złamania prawa 147 razy.

Jak dodaje Janusz Hnatko, rzecznik prasowy krakowskiej prokuratury, Arkadiusz P. i Agnieszka S. odpowiedzą za złamanie ustawy Prawo farmaceutyczne. Sprzedawali bowiem wysyłkową sprzedaż środków farmakologicznych bez wymaganego zezwolenia. – Sprawcy osiągnęli z przestępstw korzyść w kwocie co najmniej 130 tys. zł – stwierdza Hnatko.

Oskarżonym grozi za pierwszy czyn do trzech lat pozbawienia wolności.  Za złamanie ustawy maksymalna kara więzienia to również trzy lata.

comments powered by Disqus