Sympho Star. To będzie największa impreza andrzejkowa w Krakowie [Rozmowa]

fot. Pawel Konarzewski
28 listopada Tauron Arena Kraków rozbłyśnie blaskiem gwiazd muzyki. Na scenie pojawi się Polska Orkiestra Muzyki Filmowej wraz z 80-osobowym chórem, a także polskie gwiazdy muzyki wielu pokoleń, m.in. Kayah, Urszula, Viki Gabor czy Beata Kozidrak. Wyjątkowy występ zapowiedział także Grzegorz Markowski (Perfect). O szczegółach wydarzenia opowiada Maestro tego koncertu - Przemysław Piotr.

Jeśli ktoś jeszcze waha się, jak spędzić w Krakowie Andrzejki, dlaczego powinien się wybrać właśnie na koncert Sympho Star?

Maestro Przemysław Piotr: Dlatego, że to największa impreza andrzejkowa w Krakowie. Kraków ma wiele pięknych koncertów, ale ten będzie niepowtarzalny. Potężna orkiestra symfoniczna, chóry i największe polskie gwiazdy. Nie będzie to wyłącznie impreza do siedzenia i oglądania, ale przede wszystkim do wielkiej zabawy.

Kto wystąpi 28 listopada w Tauron Arenie?

Wybraliśmy polskie ikony. To Beata Kozidrak, Grzegorz Markowski, Kayah… Nie zabraknie reprezentantek i reprezentantów młodszego pokolenia. Wśród artystek i artystów znaleźli się m.in. Viki Gabor, Michał Szczygieł czy Juan Carlos Cano, który jest polsko-zagranicznym rockmanem.

Jakie utwory zabrzmią na żywo?

Nie zabraknie największych hitów gwiazd. Zabrzmią m.in. „Biała armia” Beaty i Bajmu czy „Dmuchawce, latawce, wiatr” Urszuli. To będą znane i lubiane przeboje, ale zaprezentowane w niepowtarzalnej, symfonicznej odsłonie.

Co dla Pana było wyzwaniem przy współpracy z gwiazdami? Jak wyglądają przygotowania?

Koncertujemy nie tylko z polskimi i zagranicznymi gwiazdami, więc jesteśmy już przyzwyczajeni do systemu pracy tego typu artystów, którzy są na tej najwyższej półce. Kładę nacisk na to, aby aranżacje były niespotykane, wyrażały to, w czym specjalizuje się Orkiestra Muzyki Filmowej i nawiązywały do kompozytorów czy stylu pisania muzyki filmowej. Orkiestra, elektronika i chóry będą wyjątkowym połączeniem, które zabrzmi podczas koncertu Sympho Star.

Koncert odbędzie się 28 listopada w Tauron Arenie Kraków. Bilety dostępne są w sieciach eBilet oraz Eventim [kliknij]
comments powered by Disqus