Tier pomalował blok w Płaszowie. Powstał zwierzęcy mural

fot. mat. pras.

Operator hulajnóg Tier zlecił artystce Justynie Stoszek zaprojektowanie muralu na szczycie bloku przy ul. Płaszowskiej. Mural przedstawia wilka szarego, bohatera kampanii reklamowej TIER.

Mural to kolejna odsłona zainicjowanej w maju globalnej kampanii „Poruszaj się jak zwierzę. Jedź Tier”. Firma postanowiła ozdobić ścianę jednego z budynków mieszkalnych w Krakowie, na której pojawił się mural z motywem zwierzęcym.

Autorką jest Justyna Stoszek – interdyscyplinarna artystka i krakowianka. Projekt, utrzymany w charakterystycznej dla twórczyni estetyce graficzno-malarskiej, przedstawia wilka szarego, bohatera kampanii firmy, który jest jednym z głosów zwierzęcego manifestu.

– Wszystko zaczyna się od symbiozy z naturą, poczucia jedności – z drzewem, zwierzęciem czy moją największą miłością – lasem. Bycie ambasadorką zagrożonego świata przyrody traktuję jako mój artystyczny obowiązek. Projektując mural, zależało mi na tym, aby postać wilka, symbolizującego siłę i odwagę, wywołała moment refleksji o naszych korzeniach i silnej więzi z naturą” – komentuje Justyna Stoszek.

Mural został wykonany przy użyciu farb oczyszczających powietrze i powstał na niekomercyjnej ścianie budynku Spółdzielni Mieszkaniowej „Saska” przy ul. Płaszowskiej 42. Pracę można oglądać przez najbliższe min. 6 miesięcy.

– Kraków jest pierwszym miastem w Polsce, z którym podpisaliśmy porozumienie i właśnie tu powstał pierwszy w kraju niekomercyjny mural Tier – dodaje Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER w Europie Środkowo-Wschodniej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus