W przyszłym roku oddany zostanie nowy dom kultury

fot. Zarząd Inwestycji Miejskich

Za kilka miesięcy mieszkańcy Płaszowa będą mogli korzystać z nowego domu kultury w rejonie ulic Koszykarskiej i Gumniska.

– Roboty związane z tą inwestycją są już bardzo zaawansowane. Aktualnie wykonawca skupia się na pracach wykończeniowych wewnątrz, jak i wokół nowego domu kultury. Trwa montaż oświetlenia, poprawki malarskie w pomieszczeniach, montaż balustrad, sufitów podwieszanych i elementów akustycznych – wylicza Jan Machowski, rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich. Zagospodarowywany jest teren wokół budynku.

Przedstawiciel miejskiej jednostki przypomina, że na parterze budynku znajdą się: sala wielofunkcyjna, pokój matki z dzieckiem, sala widowiskowa o powierzchni ok. 170 mkw. dla maksymalnie 140 widzów wraz z garderobami, pomieszczenia biurowe, administracyjne.

Na poddaszu budynek będzie posiadał pracownie edukacyjne m.in – muzyczną, komputerową i plastyczną. Piwnica przeznaczona jest na pomieszczenia techniczne oraz szatnię. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1192 mkw.

AKTUALIZACJA: W dokumencie magistrackiego wydziału monitorowania inwestycji podano błędną datę zakończenia umowy. Inwestycja ma być zakończona nie w grudniu a w lutym 2024 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze