Zabójstwo w Nowej Hucie. Sprawcy grozi dożywocie

fot. małopolska policja

Krakowscy policjanci zatrzymali 26-letniego sprawcę zabójstwa.

 

Do zdarzenia doszło 5 grudnia na jednym z osiedli w Nowej Hucie. 26-letni mieszkaniec Krakowa zabił 30-letniego mężczyznę. Z mieszkania ofiary zniknęła gotówka oraz złote monety. Dwa dni później, zwłoki mężczyzny znaleźli jego znajomi, którzy przyszli go odwiedzić.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie rozpoczęli ustalanie tożsamości sprawcy zabójstwa.

„Był agresywny i stawiał opór”

– Po czterech dniach kryminalni pojechali do jednego z mieszkań w Podgórzu, gdzie, jak ustalili, miał ukrywać się podejrzewany mężczyzna. Po przyjeździe na miejsce policjanci zauważyli  przez jednym z bloków poszukiwanego przez nich 26-latka. Mężczyzna na widok policjantów próbował uciec, a podczas zatrzymania był agresywny, wyraźnie pobudzony, stawiał czynny i bierny opór, naruszając nietykalność cielesną funkcjonariuszy – relacjonuje Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Kryminalni przeszukali mieszkanie 26-latka, gdzie znaleźli i zabezpieczyli przedmioty, które potwierdziły udział mężczyzny w zdarzeniu. Policjanci trafili również na znaczne ilości środków odurzających.

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa w związku z rozbojem, za co grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

26-letni mieszkaniec Krakowa odpowie także za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz czynną napaść na funkcjonariuszy.

11 grudnia krakowski sąd, w oparciu o zebrany materiał dowodowy, przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta i zastosował wobec mężczyzny areszt na 3 miesiące.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta