Autobusy elektryczne pojadą do Bieżanowa

Autobusy elektryczne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

MPK rozszerza listę miejsc, w których powstaną stacje ładowania autobusów elektrycznych. Oprócz tych, które były planowane już wcześniej, chce ustawić taką stację również w Bieżanowie, na pętli przy ul. Aleksandry.

Dopóki przewoźnik dysponował tylko pojedynczymi autobusami elektrycznymi, budowa punktów ładowania nie była tak istotna. Niedawno jednak do użytku oddano dwadzieścia nowych autobusów elektrycznych i do ich eksploatacji potrzebna jest nowa infrastruktura.

Już wcześniej MPK zapowiadało montaż pięciu stacji do ładowania za pomocą pantografów – takich jak pierwsza stacja przy ulicy Pawiej. Mają się one pojawić przy ul. Pawiej (będzie to druga taka stacja w tym miejscu), w zajezdniach przy ul. Brożka i Sławka oraz na pętlach autobusowych Os. Podwawelskie i Prądnik Biały. Jak podaje Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy przewoźnika, przygotowania już trwają, a zakończenie prac jest planowane na marzec przyszłego roku.

Nowe możliwości

Teraz przewoźnik rozpisał kolejny przetarg, ponieważ chce ustawić stację również w Bieżanowie, przy ul. Aleksandry. A każdy taki punkt oznacza możliwość skierowania elektrycznych autobusów na nowe linie. Obecnie można je zobaczyć jako 154 (Dworzec Główny Wschód – Prądnik Biały), 124 (Os. Podwawelskie – Tauron Arena Kraków Wieczysta), 424 (os. Podwawelskie – Ugorek) i 169 (Zajezdnia Wola Duchacka – Górka Narodowa). – W przyszłości autobusy elektryczne mogą się jednak pojawić także na innych liniach – zapowiada Marek Gancarczyk.

Teraz autobusy elektryczne ładowane są na ulicy Pawiej i na Dworcu Głównym Wschód, a także ze stacji typu plug-in (do ładowania przez wtyczkę) na terenie zajezdni autobusowej Wola Duchacka.

Stacja w Bieżanowie ma być gotowa w ciągu 11 miesięcy od podpisania umowy, co nastąpi prawdopodobnie we wrześniu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale