„Misiek” dziś trafi do Polski

Paweł M. fot. Policja

Polska Agencja Prasowa poinformowała na Twitterze, że według jej źródeł z włoskiego sądu, Paweł M. ma trafić do Polski w czwartek. Nasze źródła stwierdzają, że najprawdopodobniej samolot z „Miśkiem” na pokładzie wyląduje w kraju późnym wieczorem lub nocą.

To, czy poszukiwany trafi do Polski, przez jakiś czas nie było oczywiste. Włoski sąd, z uwagi na przekroczenie 10-dniowego terminu dotyczącego wydania decyzji odnośnie do ekstradycji Pawła M. do kraju, musiał zwolnić mężczyznę z aresztu. Wypowiadający się anonimowo funkcjonariusze policji obawiali się, że „Misiek” zniknie z radarów i znów będzie trzeba go szukać.

Tak się nie stało, a co więcej, okazało się, że 29 września Paweł M. sam wyraził chęć przetransportowania go z Włoch do Polski, aby móc stanąć przed – najpierw prokuraturą, a później najprawdopodobniej sądem.

W środę minister sprawiedliwości wyraził nadzieję, że strona włoska dotrzymuje zobowiązań dotyczących dozoru nad groźnym przestępcą. Natomiast zwolnienie z aresztu nazwał błędem formalnym, który każdemu może się zdarzyć.

– Paweł M. jest podejrzany o założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, rozboje, pobicie z ciężkimi uszkodzeniami ciała, wprowadzenia do obrotu znacznych ilości  środków odurzających i kilka innych przestępstw. Polskie sądy zastosowały wobec niego  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania i wydały za nim listy gończe i Europejski Nakaz Aresztowania – informuje Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej.

Na razie PK nie potwierdza żadnych informacji związanych z Pawłem M,. oprócz tego, że „czynności ekstradycyjne są w toku" Prokurator Ewa Bialik nie chciała również zdradzić, czy po wylądowaniu Paweł M. trafi przed katowicką czy krakowską prokuraturę.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale