Róża Thun powalczy z Beatą Szydło

Róża Thun fot. LoveKraków.pl

Róża Thun będzie otwierać listę Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego z okręgu obejmującego województwo małopolskie i świętokrzyskie.

Informację o układzie na listach podał w piątek rano Andrzej Stankiewicz z Onetu. Według jego doniesień Róża Thun znajdzie się na „jedynce”.

Drugie miejsce w rozdaniu przypadło Adamowi Jarubasowi, który w 2015 roku bezskutecznie ubiegał się o fotel prezydenta RP jako kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego. Trzecie miejsce ma należeć do Andrzeja Szejny, wiceszefa Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Listy mają być zatwierdzone w sobotę podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej.

Pojedynek z Beatą Szydło

Róża Thun zmierzy się w jednym okręgu z Beatą Szydło z PiS. Posłanka z Platformy Obywatelskiej w zeszłym tygodniu w rozmowie z „Rzeczpospolitą” mówiła, że będzie można pokazać kontrast między dwoma listami.

– Sam pan widzi różnice między Beatą Szydło, drugą osobą ma być pan Legutko a z drugiej strony jeśli stanęłaby przeciwko nim Róża Thun i poseł Jarubas. Jakie jest doświadczenie ze strony Koalicji Europejskiej a jakie ze strony listy PiS-u – mówiła Róża Thun.

comments powered by Disqus