Zmiany tras i nowe linie a ważność biletów czasowych

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W sobotę zostały wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów. Pojawiły się nowe linie, a dwa połączenia zostały zlikwidowane. ZIKiT wyjaśnia, na jakich zasadach będą obowiązywały wykupione bilety okresowe.

Jak mówi rzecznik ZIKiT-u, Michał Pyclik, w przypadku utraty bezpośredniego połączenia wprowadzany jest okres przejściowy, trwający do końca ważności biletu, którego ważność rozpoczęła się przed zmianami. – Przez ten czas pasażerowie mogą korzystać zarówno z nowej trasy danej linii, jak i wszystkich pojazdów komunikacji miejskiej kursujących po starej trasie danej linii – informuje Pyclik.

– Na przykład pasażerowie posiadający bilet na linię 122, która przed zmianami kursowała ulicą Obrońców Krzyża i Żeromskiego, do końca ważności biletu mogą podróżować tymi ulicami np. linią 110. W przypadkach, gdy takie rozwiązanie nie jest możliwe, bo alternatywne połączenie przebiega nieco inną trasą, dodawane są wyjątki od tej reguły – mówi Michał Pyclik.

Warto też pamiętać:

– Bilety okresowe wykupione na linię 107 zachowują ważność do końca terminów obowiązywania biletów we wszystkich tramwajach na trasie Nowosądecka –  Powstańców Wielkopolskich.

– Bilety okresowe wykupione na linię 118 zachowują ważność do końca terminu obowiązywania biletów: na trasie linii 168 na całej trasie przejazdu.

– Bilety okresowe wykupione na linię 155 zachowują ważność do końca terminów obowiązywania biletów: na trasie linii 135 na odcinku Swoszowice Poczta – Turowicza, na trasie linii 184 na odcinku Swoszowice Poczta – Rondo Matecznego.

Bilety okresowe wykupione na linię 168 zachowują ważność do końca terminu obowiązywania biletów: na trasie linii 140 na odcinku Szpital Narutowicza – Radzikowskiego Osiedle.

Ze względu na jednokierunkowy przebieg linii 469 i 484, na podstawie obowiązujących zasad zachowania ważności biletów: bilety okresowe wykupione na linię 169 będą obowiązywały na linii 469, a  bilety okresowe wykupione na linię 184 będą obowiązywały na linii 484.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale