Bez estakady nad torami kolejowymi i al. Powstańców Śląskich

Ulica Kamieńskiego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Kamieńskiego. Jednak opóźni się rozpoczęcie prac przy powstawaniu estakady nad torami kolejowymi i al. Powstańców Śląskich. Urzędnicy dalej oczekują na zgodę z PKP.

Nowa droga dla jednośladów ma rozpoczynać się na skrzyżowaniu z ulicą Malborską, następnie będzie przebiegać wzdłuż północnej strony ulicy, następnie za skrzyżowaniem z ul. Puszkarską ścieżka będzie odbijać w ul. Swoszowicką.

Nad torami kolejowymi oraz al. Powstańców Śląskich drogowcy wybudują estakadę.

Na skrzyżowaniu ulicy Kamieńskiego z Malborską od kilku tygodni wisi już tablica, że 20 sierpnia rozpoczną się prace związane z nową ścieżką. Jednak roboty do tej pory nie wystartowały. – Ściągniemy tę tablicę. Została ona powieszona przez pomyłkę – podkreśla Michał Pyclik z ZIKiT.

– Prace przy ścieżce rozpoczniemy jeszcze we wrześniu. Będziemy robić tak, aby nie zawężać buspasa na ulicy Kamieńskiego i nie powodować utrudnień dla kierowców samochodów – informuje Pyclik.

W tym roku, zgodnie z wcześniejszymi planami, nie uda się rozpocząć budowy estakady rowerowej. Jak informuje rzecznik prasowy ZIKiT, urzędnicy mają już uzgodnienie z PKP Polskie Linie Kolejowe, ale dalej oczekują na dokumenty z PKP S.A.

– Budowa rozpocznie się dopiero w przyszłym roku. W tym roku już nie ma szans na rozpoczęcie zadania – dodaje Pyclik.

comments powered by Disqus