Intensywny weekend terytorialsów

fot. Materiały prasowe

W ten weekend prawie 300 żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkoli się w Garnizonowym Ośrodku Szkolenia Pasternik, na Pustyni Błędowskiej i w Wójtowej Wsi.

W 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej trwa intensywny rok szkoleniowy. Zaplanowano sześćdziesiąt jeden szkoleń – podstawowe, wyrównawcze, rotacyjne i zintegrowane.

W najbliższy weekend równolegle będą prowadzone szkolenia w dwóch etapach – indywidualnym oraz specjalistycznym. Pierwszy przeznaczony jest dla osób, które dołączyły do małopolskiej brygady pod koniec 2019 roku, drugi dla żołnierzy posiadających już przypisane specjalności takie jak strzelec wyborowy czy snajper.

W każdej kompanii lekkiej piechoty służą zarówno doświadczeni żołnierze, którzy dla uzupełnienia wcześniej zdobytych umiejętności przeszli szkolenia wyrównawcze, jak i osoby, które po ukończeniu szesnastodniowych szkoleń podstawowych i złożeniu przysięgi poznają tajniki wojskowego rzemiosła.

Brygada

Aktualnie w 11 MBOT służy 900 żołnierzy, w tym 770 żołnierzy Obrony Terytorialnej pełniących Terytorialną Służbę Wojskową. Służba w Brygadzie cieszy się dużym zainteresowaniem. Do tej pory złożono ponad 1800 wniosków, z jednostką zapoznało się ponad 1600 ochotników.

Wojska Obrony Terytorialnej są piątym Rodzajem Sił Zbrojnych obok Wojsk Specjalnych, Lądowych, Powietrznych i Marynarki Wojennej.

comments powered by Disqus