Miasto kupiło czterohektarowy las w Nowej Hucie

Zdjęcie ilustracyjne | Archiwum fot. Pixabay.com

Czterohektarowy las w Pleszowie własnością Krakowa – poinformował w piątek Marcin Rybski ze spółki Kraków Nowa Huta Przyszłości.

Jak mówi przedstawiciel spółki, dzięki współpracy firmy, którą reprezentuje a także., ArcelorMittal i Zarządu Zieleni Miejskiej, miasto wzbogaciło się o nowy teren zielony.

– To przestrzeń niedaleko ulicy Igołomskiej, w pobliżu pętli tramwajowej Pleszów, przy południowej części powstającej właśnie Strefy Aktywności Gospodarczej „Nowa Huta Przyszłości” – mówi Marcin Rybski.

Gmina skorzystała w tym przypadku z prawa pierwokupu nieruchomości, która wcześniej przeznaczona została w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego na tereny zieleni izolacyjnej z dopuszczeniem zalesienia. – Było to możliwe dzięki działaniom miejskiej spółki, która najpierw nabyła od ArcelorMittal większą, 10-hektarową działkę, a następnie doprowadziła do podzielenia jej na dwie części – dodaje przedstawiciel.

Mniejsza, prawie 4-hektarowa, to właśnie wspomniany las, który teraz w pełni przejęło miasto. Pozostałe nieco ponad 6 hektarów to głównie teren poprzemysłowy, na którym do końca przyszłego roku powstanie fragment Strefy Aktywności Gospodarczej.

Nowa miejska przestrzeń zieleni to w zdecydowanej większości teren już zadrzewiony. Dalszym zagospodarowaniem tego miejsca zajmie się Zarząd Zieleni Miejskiej.

Wartość nabywanego terenu to nieco ponad 151 tysięcy złotych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Nowa Huta? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/nowa-huta/
comments powered by Disqus