Minister zdrowia: Mielibyśmy dziś 25 tysięcy zarażeń

Łukasz Szumowski fot. KPRM

Łukasz Szumowski stwierdził, że na pewno możemy spodziewać się przedłużenia restrykcji na święta wielkanocne. Dziś na konferencji mają zostać zaprezentowane szczegóły.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski był gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia. Podczas rozmowy przekonywał, że gdyby nie wprowadzone restrykcje w zakresie zwalczania epidemii, to dziś mielibyśmy 25, a nie 5 tysięcy stwierdzonych przypadków.

– Nie chcemy wychodzić przed szereg. Nie przewidujemy nowych, drastycznych obostrzeń. Te, które wprowadziliśmy, pokazują, że nastąpiła bardzo istotna redukcja – podkreślił.

Polityk dodał, że na pewno możemy spodziewać się przedłużenia restrykcji, jednak nie chciał zdradzić szczegółów. Stwierdził, że dziś odbędzie się konferencja prasowa, na której zostaną zaprezentowane konkretne informacje.

Po świętach wielkanocnych możemy spodziewać się jednak „jakiejś formy poluzowania”. – Pracujemy nad tym, aby zrobić to bezpiecznie – mówił Łukasz Szumowski.

Odniósł się również do pytania o noszenie maseczek chirurgicznych. Powiedział, że nie chronią one noszącego przed zakażeniem. – Ale chronią innych. Część osób przechodzi koronawirusa bezobjawowo i zaczyna zarażać. Maseczka ma chronić innych przed nami, jeśli jesteśmy chorzy – odpowiedział.

comments powered by Disqus