Nocne ćwiczenia na lotnisku

fot. Justyna Fil/KPP w Krakowie

Na terenie Kraków Airport odbył się ćwiczenia mające na celu weryfikację procedur i współdziałania służb w sytuacji zagrożenia.

– Ich celem było reagowanie oraz doskonalenie umiejętności współdziałania służb w sytuacji kryzysowej — w przypadku nieuprawnionego przejęcia kontroli nad statkiem powietrznym na terenie lotniska – informuje Natalia Vince, rzeczniczka prasowa Kraków Airport.

Ćwiczenia sprawdziły w praktyce funkcjonujące procedury, zasady współpracy różnych służb i podmiotów, a także wiedzy funkcjonariuszy w zakresie realizacji czynności służbowych w działaniach kryzysowych.

– To  była także doskonała okazja do wymiany doświadczeń między uczestnikami działań. Wnioski i uwagi z przeprowadzonych ćwiczeń stanowić będą cenny materiał szkoleniowy. Wszystko odbyło się według założonego planu. Na zakończenie odbyło się podsumowanie ćwiczenia z przedstawicielami służb biorących udział w ćwiczeniu – tłumaczy Vince.

Ćwiczenia odbyły się  przy udziale Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, funkcjonariuszy  z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego i negocjatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Służby Ochrony i Wojskowej Straży Pożarnej 8 Bazy Lotnictwa Transportowego, Komendy Miejskiej PSP w Krakowie, Służby Ochrony Lotniska, Lotniskowej Straży Ratowniczo – Gaśniczej, funkcjonariuszy Straży Granicznej , Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz służb Kryzysowych Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.