Nowy żłobek na osiedlu Wizjonerów [ZDJĘCIA]

fot. Mieszkaj w Mieście/Materiały Prasowe

Z początkiem roku oferta żłobkowa Krakowa wzbogaciła się o dwa nowe miejsca – działalność rozpoczęły żłobki prowadzone na zlecenie miasta przy ul. Bunscha oraz przy ul. Wizjonerów.

Żłobek Re-Re Kum-Kum zlokalizowany przy ul. Wizjonerów 4 oferuje całoroczną, codzienną opiekę – od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-17.00. Do żłobka zapisanych jest pięćdziesięcioro dzieci, w tym 27 chłopców i 23 dziewczynki. Opiekę nad nimi sprawuje osiem wykwalifikowanych opiekunek.

– Ogromną wagę przykładamy do organizacji codziennych aktywności w żłobku w ramach stworzonego we współpracy ze specjalistami, autorskiego programu zajęć i zabaw dla dzieci, do których zaliczają się m.in. zajęcia taneczne, plastyczne, sensoplastyczne, rytmiczne, językowe, logopedyczne, a także muzykoterapia, bajkoterapia, dogoterapia, występy teatralne i poznawanie żywych zwierząt, na przykład pokazy żółwi, żab, motyli egzotycznych – wylicza Patrycja Fijałkowska, dyrektor żłobka.

Na terenie Osiedla Wizjonerów (pomiędzy ulicami Radzikowskiego i Armii Krajowej) rodzice mogą korzystać z otwartego już wcześniej klubu osiedlowego K2O. Jest to pierwsze tego rodzaju miejsce w Krakowie, w którym można spędzić czas z rodziną podczas wspólnych gier, zabaw czy zajęć.

Ceny jak w samorządowych

Kraków prowadzi 22 żłobki samorządowe, a oprócz tego dofinansowuje miejsca pobytu maluszków w żłobkach niepublicznych – w tym roku jest to 6800 miejsc. Opłaty w żłobkach prowadzonych na zlecenie miasta przez podmioty prywatne są takie same jak w żłobkach samorządowych, czyli wynoszą 349 zł w tym: 199 zł za opiekę oraz 150 zł za wyżywienie.

Dla zaszczepionych

Do żłobków finansowanych przez miasto w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci z rodzin objętych programem Krakowska Karta Rodzinna 3+ lub programem Kraków dla Rodziny „N”. Rodzice starający się o przyjęcie dziecka do żłobka powinni przedstawić zaświadczenie, że dziecko zostało poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym (lub też zostało zwolnione z tego obowiązku z przyczyn zdrowotnych) oraz zadeklarować pobyt dziecka w żłobku przez co najmniej osiem godzin dziennie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice
comments powered by Disqus