Policjanci uratowali tonąca owcę

Owca uratowana przez policjantów fot. małopolska policja

Do zdarzenia doszło na wodach jeziora Czorsztyńskiego. Zwierzę usiłowało utrzymać się na powierzchni tuż przy samej zaporze.

- Policjanci nie wahali się ani chwili. Podpłynęli motorówką do spanikowanej owcy i wciągnęli ją na pokład. Następnie dobili do brzegu, gdzie na uratowanego  zwierzaka oczekiwał już właściciel, który podziękował policjantom za szybką i skuteczną akcję – informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Akcja miała miejsce 15 lipca. Służbę pełnił wówczas sierż. szt. Piotr Warzecha z komisariatu wodnego i asp. Dariusz Babiak z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Około godziny 10.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o tonącej owcy od pracowników ochrony zapory wodnej.

– Owca wpadła w toń jeziora, w miejscu, w którym głębokość wody wynosi prawie 50 metrów. Zwierzę usiłowało utrzymać się na powierzchni tuż przy samej zaporze – informuje Gleń.

Akweny w całej Małopolsce patrolują policjanci Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie wspomagani przez policjantów z miejscowych komend.  „Posterunki wodne” działają  na wodach rzeki Wisły oraz na jeziorach: Czorsztyńskim, Dobczyckim, Mucharskim oraz Rożnowskim.

comments powered by Disqus