Prezydent o spółce Kraków5020. Zaproponował połączenie z inną

fot. Sebastian Dudek

Jacek Majchrowski proponuje połączenie spółki Kraków5020 z Agencją Rozwoju Miasta Krakowa.

Nowa instytucja miałaby w sobie łączyć kompetencje budowy i operowania nieruchomościami wysokospecjalistycznymi, takimi jak Centrum Kongresowe ICE Kraków, Centrum  Muzyki i inne. Niezmienna pozostaje decyzja o zamknięciu programu „Hello Kraków”.

– Realizujemy decyzje rady miasta o rozwiązaniu spółki Kraków5020 i wzmacniamy Agencję Rozwoju Miasta Krakowa zespołem doświadczonym w zarządzaniu. Chciałbym, aby w ramach miasta powstała firma, która zajmie się budową i operowaniem nieruchomościami wysokospecjalistycznymi. Dzięki temu połączeniu powstanie taki podmiot. Teraz czas na radnych i ich zaangażowanie w ten proces – powiedział Jacek Majchrowski.

Według prezydenta przedstawione rozwiązanie stanowi optymalną dla miasta formę realizacji uchwał Rady Miasta Krakowa z 2023 roku. – Połączenie struktur dwóch jednoosobowych spółek miejskich przyniesie szereg korzyści, w tym ograniczenie kosztów związanych z długotrwałym i kosztownym procesem likwidacji. Umożliwi ograniczenie kosztów społecznych i, co najważniejsze, da efekt synergii związany z dotychczasowym profilem i doświadczeniem obydwu spółek – czytamy na stronie internetowej urzędu.

Podjęta decyzja ma zabezpieczyć ciągłość powierzonych i dotychczas realizowanych zdań, z których najważniejsze jest zarządzanie Centrum Kongresowym ICE Kraków.