Wzrost ruchu na krakowskim lotnisku. W lipcu ponad 700 tys. pasażerów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W lipcu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 744 913 pasażerów. To wciąż o 5% mniej w stosunku do lipca 2019 roku, ale już o 94% więcej niż w poprzednim roku.

– Cieszymy się ze wzrostu ruchu pasażerskiego na krakowskim lotnisku. Nieustająco jednak jest przed nami wiele wyzwań. Branże turystyczna i lotnicza, nadal mierzą się z wieloma problemami. Wierzymy jednak, że pasja do latania, którą widzimy każdego dnia u naszych pasażerów, jest właśnie tym impulsem, który najskuteczniej przełoży się na stabilizację sytuacji – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Łącznie od początku 2022 roku obsłużono 3 936 643 pasażerów.

Współpraca z Biblioteką Kraków

W lipcu Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport (CEL) i Biblioteka Kraków podpisały porozumienie o współpracy w zakresie krzewienia kultury czytelnictwa oraz szerzenia wiedzy na temat lotnictwa. Na lotnisku pojawiła się „Odlotowa Biblioteka”, dzięki której pasażerowie oczekujący na lot mogą sięgnąć po książki o tematyce podróżniczej.

Z kolei w 12 placówkach Biblioteki Kraków zostały uruchomione punkty dystrybucji kwartalnika „Airside”, wydawanego przez Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Po wakacjach wystartują również warsztaty o tematyce lotniczo-podróżniczej.