Chciał ukraść wózek do rozładowania towaru

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Czujne oko ochroniarza  jednego ze sklepów zapobiegło zuchwałej kradzieży wózka służącego do rozładunku towaru. 58-latek został ujęty na gorącym uczynku, a następnie przekazany policjantom. Teraz odpowie za usiłowanie kradzieży.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w rejonie Podgórza. W godzinach popołudniowych dyżurny krakowskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujętym złodzieju. Przybyły na miejsce patrol policji zastał tam jednego z pracowników ochrony i zatrzymanego złodzieja. Okazało się, że kilkanaście minut wcześniej na sklepowy parking wjechał dostawczy samochód, z którego wysiadł mężczyzna.

– Kierowca rozglądał się i gdy zauważył, że na parkingu nie ma nikogo – podszedł do pozostawionego wózka, służącego do rozładunku towaru i zaczął ciągnąć go w kierunku swojego samochodu. Następnie wózek załadował na skrzynię ładunkową lecz gdy zamierzał odjechać interweniował pracownik ochrony sklepu, który całą sytuację zobaczył na kamerze monitoringu. Ujął kierowcę  a na miejsce wezwał policje – informuje mł.insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komedy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Złodziej został przekazany mundurowym, którzy ustalili, że sprawcą jest 58-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Zatrzymany tłumaczył, że nie zamierzał ukraść wózka, a jedynie pożyczyć do rozładunku prywatnych rzeczy. Po zakończonej pracy miał w planach odwieść wózek na miejsce, z którego go zabrał. Stróże prawa nie dali wiary wyjaśnieniom 58-latka, który usłyszał zarzut usiłowania kradzieży, za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzi Komisariat Policji V w Krakowie.

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale