Książki w dobrej cenie i piknik w zieleni

Podczas wydarzenia "Książka i Róża" odbędzie się Krakowski Kiermasz Książki fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

W Krakowie zapowiada się literacki miesiąc. Od 23 do 24 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. – Chcemy udowodnić, że książka to doskonały prezent, aby pokazać, że kogoś doceniamy – mówi Jerzy Woźniakiewicz, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

W wydarzeniu każdego roku bierze udział kilkadziesiąt księgarni i bibliotek z całej Małopolski. Organizowane są spotkania z autorami czy warsztaty związane z literaturą. 22 kwietnia na placu św. Marii Magdaleny odbędzie się Krakowski Kiermasz Książki. W jego trakcie będzie można nabyć książki wycofane ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w promocyjnych cenach.

Dzień później, 23 kwietnia, na zielonym terenie przed Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie zostanie zorganizowany Literacki Piknik Rodzinny. Każdy chętny będzie mógł brać udział w warsztatach z bum bum rurkami, a osoby powyżej 18. roku życia będą miały okazję rozwinąć swoją kreatywność. W planie są proste projekty wykonywane techniką découpage’u - każdy uczestnik będzie mógł zabrać ze sobą komplet biżuterii – naszyjnik, broszkę i pierścionek. 24 kwietnia odbędzie się spotkanie z Beatą Bochińską oraz warsztaty „Jak pisać krytycznie” z Jarosławem Czechowiczem. 

Książka – prezent doskonały?

Małopolskie Dni „Książka i Róża” mają nie tylko promować czytelnictwo, ale również pokazać, że książka jest prezentem doskonałym.

–  Taki prezent pokazuje, że chcemy kogoś docenić czy pokazać szacunek – mówi Jerzy Woźniakiewicz, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. – Dodam również, że książka jest prezentem wyszukanym. Oczywiście promujemy czytelnictwo, a takie inicjatywy przyczyniają się do tego. Zajęcia związane z literaturą przyciągają osoby niezainteresowane czytaniem, które później stają się naszymi czytelnikami na długie lata.

Pełny program wydarzenia dostępny na stronach: ksiazkairoza.pl oraz rajska.info.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale