Mieszkańcy przeciwko zmianom w centrum. Gorąca dyskusja

Rozpoczął się cykl konsultacji społecznych dotyczących propozycji urzędników dotyczących zmian w organizacji ruchu w centrum Krakowa. – Proszę traktować zaprezentowane rozwiązania tylko jako propozycję. Nie mamy monopolu na wiedzę. Przyszliśmy wysłuchać, co państwo chcą zmienić – mówił Łukasz Franek, wicedyrektor ZIKiT ds. transportu.

– W proponowanej strefie złotej i srebrnej nie ma prawie zmian – dodał urzędnik. To stwierdzenie spotkało się z głośnym sprzeciwem obecnych na sali osób: „Jak to nie ma zmian?!”

Jedna z mieszkanek centrum Krakowa pytała, dlaczego ulica Krowoderska ma być jednokierunkowa i czy ktoś myślał o ochronie środowiska. – Jednokierunkowość ma na celu wygospodarowanie miejsc parkingowych. Chcemy zastosować tam skośne parkowanie, aby wygospodarować więcej miejsc, bo np. musimy zlikwidować część miejsc na ul. Szlak – odpowiedział Franek.

W pewnym momencie głos zabrał radny Krakowa Wojciech Wojtowicz. Powiedział, że nie podobają mu się zmiany zaprezentowane przez ZIKiT. – Proszę podnieś rękę, kto jest przeciwko pomysłowi? – spytał samorządowiec, po czym prawie wszyscy na sali w gimnazjum nr 4 podnieśli ręce.

Głos zabrał również Michał Łenczyński ze Stowarzyszenia Stare Podgórze. Zapytał wicedyrektora ZIKiT: "Kiedy pan zrozumie, że jest pan dla ludzi?". Po tym zebrał brawa od uczestników spotkania.

We wtorek na LoveKraków.pl artykuł z przebiegu całego spotkania.

Czy jesteś za zmianą w centrum miasta?

  • 30,5%
  • 69,5%
Pokaż wyniki

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale