Nowe perony w Zabierzowie

Archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od piątku w Zabierzowie podróżni wsiadają do pociągów z nowych peronów, a pociągi jadą nowym torem. Zakończył się kolejny etap prac na stacji.

Podróżni od dziś korzystają z drugiego nowego peronu w stacji Zabierzów. Pociągi kursują dwoma nowymi torami przez stację. Kontynuowana jest modernizacja ostatniego toru i przejścia podziemnego.

– Na peronach będzie przestronne zadaszenie, ławki, nowe oznakowanie i czytelny system informacji pasażerskiej. Dojście do peronów umożliwi tunel pod torami, wyposażony w trzy windy. Stacja zapewni podróżowanie osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się – wylicza Dorota Szalacha z PKP PLK.

Zakończenie inwestycji na odcinku Krzeszowice – Kraków Mydlniki planowane jest pod koniec tego roku. To element modernizacji całego połączenia Kraków – Katowice.

Po zakończeniu wszystkich prac czasu podróży wyniesie ok. 1 godz., zwiększy się komfort jazdy i obsługa podróżnych na stacjach i przystankach oraz poziom bezpieczeństwa na trasie kolejowej między stolicami Małopolski i Śląska.

Zakończenie modernizacji trasy E30 Katowice – Kraków planowane jest w drugiej połowie 2020 r. Szacowana wartość projektu wynosi blisko 2 mld zł.

comments powered by Disqus