PKP PLK: Prace i organizacja ruchu były wcześniej konsultowane z miastem

fot. Den Didenko/LoveKraków.pl

Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., inwestycje kolejowe prowadzone w Małopolsce postępują zgodnie z planem. Prace są prowadzone w uzgodniony wcześniej z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu sposób. Rozwiązania organizacji ruchu drogowego na ul. Grzegórzeckiej były konsultowane z Radą Dzielnicy Grzegórzki i na wrześniowych spotkaniach z mieszkańcami.

Dla każdego etapu robót osobno szczegółowo analizowane są możliwości techniczne, technologiczne i organizacyjne, dotyczące zajęcia ulic lub części pasa drogowego.

Wszystkie zamknięcia były uzgodnione z miastem kilka miesięcy temu. Jednak PLK, mając na uwadze oczekiwania mieszkańców, zobowiązała wykonawcę do zmiany technologii robót, co pozwoli zminimalizować utrudnienia komunikacyjne w mieście.

Dlatego też na ul. Kopernika zostanie przywrócony ruch pojazdów samochodowych po jednym pasie oraz ruch pieszych. Taka organizacja będzie obowiązywała do dnia 02.11.2017 r.

Natomiast ul. Łokietka nie będzie zamknięta. Zmiany nastąpią dopiero po 15 października, gdy przywrócony zostanie ruch na ul. Wrocławskiej.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale