W weekend tramwaje nie pojadą ul. Kocmyrzowską

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W związku z naprawą torowiska w najbliższy weekend tramwaje nie będą kursowały ul. Kocmyrzowską – od ronda Kocmyrzowskiego do węzła „Wiadukty”.

Od 14 do 15 kwietnia potrwa naprawa torowiska na ul. Kocmyrzowskiej. W związku z tym, od ronda Kocmyrzowskiego do węzła „Wiadukty” zostanie wyłączony ruch tramwajowy. Zostaną wprowadzone następujące zmiany w komunikacji miejskiej:

Linie 1 i 5 będą kursować na trasach czasowo zmienionych: od Salwatora (1) i Krowodrzy Górki (5) do Ronda Kocmyrzowskiego im. ks. Gorzelanego bez zmian, następnie al. Andersa i ul. Broniewskiego do pętli Rondo Hipokratesa. Częstotliwości kursowania pozostaną bez zmian;

Linia 701 – zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Czyżyny Dworzec – Medweckiego, Bieńczycka, Rondo Czyżyńskie, Bieńczycka (powrót: Bieńczycka, al. Jana Pawła II, Dąbrowskiej, Medweckiego), Kocmyrzowska – Wzgórza Krzesławickie (powrót: Architektów, Poległych w Krzesławicach). Linia zatrzymywać się będzie na następujących przystankach: Czyżyny Dworzec, Rondo Czyżyńskie, Bieńczycka, Rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego, Teatr Ludowy, Cienista, Wańkowicza, Darwina (tylko w kierunku Wzgórz Krzesławickich), Wzgórza Krzesławickie (końcowo-początkowy na ul. Kocmyrzowskiej, na wysokości pętli tramwajowej), Architektów i Os. Na Stoku Szkoła (oba tylko w kierunku Czyżyn Dworca). Linia kursować będzie z częstotliwością co 10 minut w wyjątkiem godzin porannych w niedzielę (do godz. 8:00), kiedy kursować będzie co 15 minut.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie
comments powered by Disqus