Czujny senior pomógł zatrzymać oszustki

fot. materiały prasowe policji

77-letni mieszkaniec Krakowa powiadomił policjantów o próbie wyłudzenia od niego pieniędzy. Łupem sióstr-oszustek mogło paść 25 tysięcy złotych.

Zatrzymane mają 34 i 28 lat. Wpadły na gorącym uczynku, gdy przyszły odebrać gotówkę. 11 maja do starszego mężczyzny zadzwoniła osoba podająca się za policjanta i poinformowała 77-latka, że jego oszczędności zgromadzone na koncie bankowym są zagrożone.

– Aby je ochronić senior miał wypłacić 25 tys. zł i przekazać policjantce, która się po nie zgłosi. Telefon ten wzbudził podejrzenia u mężczyzny, który całą sytuację postanowił przedyskutować z sąsiadką. Razem doszli do wniosku, że to prawdopodobnie próba oszustwa, dlatego starszy pan powiadomił policję – informuje krakowska policja.

Gdy miało dojść do przekazania gotówki, policjanci zatrzymali dwie kobiety, które pojawiły się po odbiór pieniędzy. Oszustki są siostrami, mieszkankami województwa śląskiego. 34-latka i 28-latka usłyszały zarzut usiłowania oszustwa za co grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności.   Śledczy sprawdzają, czy zatrzymane kobiety nie są powiązane z innymi oszustwami dokonanymi na terenie Krakowa czy Małopolski.

comments powered by Disqus