Już 61 osób usłyszało zarzuty. Przejęto 300 nielegalnie działających automatów

fot. CBŚP

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali pięć osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się organizowaniem gier hazardowych.

Jak informuje dział prasowy Prokuratury Krajowej, przestępcza działalność grupy, trwająca od połowy 2015 roku do listopada 2019 roku, obejmowała cztery województwa (świętokrzyskie, małopolskie, śląskie i podkarpackie). Dotyczyła prowadzenia i urządzania gier hazardowych przez udostępnianie niezarejestrowanych automatów.

– Jej członkowie zajmowali się w szczególności prowadzeniem lokali, w których umieszczano nielegalne automaty, zatrudnianiem pracowników do ich obsługi oraz podziałem pozyskanych z hazardu korzyści finansowych – informują.

W toku śledztwa sukcesywnie zamykano kolejne punkty gier hazardowych i przejęto łącznie 300 nielegalnie działających automatów o łącznej wartości 1,5 miliona złotych.

Prokuratorskie zarzuty

Zatrzymane podczas ostatniej realizacji osoby usłyszały w Prokuraturze Regionalnej w Krakowie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu organizowanie i prowadzenie gier hazardowych w Rzeszowie i Przeworsku, a także zarzuty uczynienia sobie z prowadzenia gier hazardowych stałego źródła dochodu.

Wobec wszystkich pięciu osób prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych oraz dozorów Policji. Na poczet grożących podejrzanym kar o charakterze majątkowym, prokurator zabezpieczył należące do nich mienie w łącznej kwocie 25 000 złotych.

W dotychczasowym śledztwie Prokuratury Regionalnej w Krakowie zarzuty usłyszało już 61 osób. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

comments powered by Disqus