Karta Krakowska, czyli realne oszczędności. Nie musisz być zameldowany

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zniżki na bilety komunikacji miejskiej, tańsze zakupy w księgarni, aktywny wypoczynek czy wspólne wyjście na miasto ze znajomymi. Z Karty Krakowskiej korzysta już 200 tysięcy osób. Dołącz do nich!

Karta Krakowska ma już rok. Aktualnie trwa przedłużanie uprawnień do zniżek przez osoby, które szybko dołączyły do programu. Cały czas można również składać wnioski o wydanie Karty Krakowskiej.  

Dla kogo?

Dla osób, które na stałe są zameldowane w Krakowie lub płacą tu podatki. Aby zacząć płacić podatki w Krakowie, wystarczy podać w formularzu PIT krakowski adres zamieszkania i wskazać dane właściwego miejscowo urzędu skarbowego. W każdej chwili można też wypełnić jednostronicowy formularz ZAP-3.

Jak złożyć wniosek?

Stacjonarnie w formie papierowej we wszystkich otwartych punktach sprzedaży biletów MPK lub przez internet na stronie www.kk.krakow.pl. Wniosek może złożyć osoba, która ukończyła 16 rok życia. Ze zniżek w ramach uprawnień rodziców lub opiekunów mogą korzystać dzieci do 18. roku życia. Dzieciom do 6. roku życia karta nie jest wydawana, ale mogą korzystać ze zniżek na podstawie karty rodzica/opiekuna.

Niezameldowani przy składaniu wniosku są zobowiązani do potwierdzenia rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych w Krakowie za poprzedni rok. Można to zrobić okazując do wglądu:

– pierwszą stronę PIT opatrzoną prezentatą Urzędu Skarbowego (pieczątką wpływu) lub z potwierdzeniem jego złożenia, z zastrzeżeniem, że w przypadku PIT 40A nie wymaga się prezentaty/potwierdzenia złożenia,

lub

– pierwszą stronę PIT wraz z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru tego PIT (UPO),

lub

– zaświadczenie z Urzędu Skarbowego.

Nośnik

Tutaj mamy wybór. Nośnikiem może być wydawana w ramach programu plastikowa karta (możliwość zapisania na niej biletu okresowego), którą odbierzemy w jednym z punktów sprzedaży lub do domu przyniesie nam ją kurier.

Uprawienie KK mogą również zostać wgrane na posiadanych przez mieszkańców: Krakowskiej Karcie Miejskiej zawierającej fotografię, Małopolskiej Karcie Aglomeracyjnej, Krakowskiej Karcie Rodzinnej albo legitymacji studenckiej wykorzystywanej jako nośnik karty i biletu na podróżowanie komunikacją miejską.

 

Aktualności

Pokaż więcej