„Klienci galerii handlowej nie byli zagrożeni”

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

24 z 26 zatrzymanych w poniedziałek uczestników tzw. ustawki spędzi trzy najbliższe miesiące w areszcie. Dwóch z nich będzie jeszcze cieszyć się wolności – z przyczyn zdrowotnych i rodzinnych.

W środę po godzinie 21 zakończyło się ostatnie posiedzenie aresztowe. Sąd w większości przypadków przychylił się do wniosków prokuratury okręgowej i zastosował trzymiesięczny areszt jako środek zapobiegawczy wobec 24 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Przypomnimy, że 26 mężczyzn zostało zatrzymanych na parkingu przed centrum handlowym w Czyżynach. Śledczy twierdzą, że podejrzani mieli przy sobie broń i czekali na inne osoby, prawdopodobnie kolejną grupę przestępczą. Miało dojść do walki o wpływy.

Jak informuje mecenas Maciej Burda, sąd nie zdecydował się na areszt dwóch osób. Jednej z przyczyn zdrowotnych, drugiej ze względu na sytuację rodzinną. Adwokat powiedział również, że klienci centrum handlowego nie byli zagrożeni w żaden sposób.

– Feralne spotkanie odbyło się 7 rano, kiedy galeria była nieczynna, więc nieprawdziwe są informacje o zagrożeniu dla konsumentów, śpieszących do centrum handlowego – tłumaczy mecenas.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus