Koniec z gorszymi produktami w Polsce? Posłanka apeluje o weto

Róża Thun fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Róża Thun, europosłanka Platformy Obywatelskiej apeluje do polskiego rządu, aby podczas głosowania w Radzie Europejskiej, głosował przeciwko możliwości różnicowaniu tych samych produktów w różnych krajach.

– Często jest tak, że kupujemy dany produkt i mamy do czynienia z inną jakością niż w krajach sąsiednich – mówiła podczas konferencji prasowej Roża Thun. Europosłanka powiedziała, że Parlament Europejski przygotował specjalny zapis prawny, aby wyeliminować z rynku takie praktyki.

Zasiadający w Parlamencie Europejskim chcieli zakazania praktyki, która pozwala na pakowania różnych produktów w te same opakowania. – Niestety Rada Europejska przyjęła niedobry zapis, który to umożliwia – dodała Thun.

Róża Thun powiedziała też, że odbyły się negocjacje między różnymi ciałami Unii Europejskiej, które mają doprowadzić do wspólnego brzmienia tekstu ws. jakości produktów. – Teraz zgodnie z decyzją Rady Europejskiej można pakować różne produkty w te same opakowania – podkreśliła.

Posłanka zaapelowała do polskich władz, aby podczas głosowania nad tym przepisem w Radzie Europejskiej, przedstawiciel rządu zablokował to rozwiązanie. – Zapisy rady robią z nas konsumentów gorszego sortu – powiedziała.

comments powered by Disqus