Miasto wznawia zbiórkę dla uchodźców na stadionie miejskim

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Od środy, 2 marca, miasto wznawia zbiórkę darów na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana z myślą o uchodźcach wojennych, którzy przybyli do Krakowa. Rzeczy będą zbierane w tygodniu od godz. 12.00 do godz. 18.00, a w weekend od godz. 9.00 do godz. 15.00, aż do odwołania. Na ten moment najbardziej potrzebna jest żywność o przedłużonej ważności, odzież termiczna, opatrunki, śpiwory, koce, ładowarki oraz środki chemiczne - poinformował magistrat.

Osobom, które przybyły do Krakowa przydadzą się nie tylko żywność i podstawowe środki higieny osobistej, ale też chemia domowa typu proszki do prania czy płyny do mycia naczyń. Potrzebne będą też oprócz koców i śpiworów, także pościel i ręczniki. Prosimy, by w miarę możliwości przekazywane rzeczy były nowe - czytamy w komunikacie.

Uwaga! Nie zbieramy: odzieży, zup przygotowanych do słoików, przetworów i produktów o krótkim terminie przydatności do spożycia, świeżych owoców, warzyw, ani artykułów spożywczych, które wymagają przechowywania w lodówce.

Z Krakowa w trakcie weekendu wyjechało ponad 10 tirów. Transport z darami od krakowian przekroczył granicę polsko-ukraińską. Rzeczy są tam na bieżąco przekazywane potrzebującym. Leki oraz środki dezynfekcji i pierwszej pomocy, które były przynoszone przez krakowian w ramach miejskiej zbiórki, dotarły dzisiaj do jednego z kijowskich szpitali.

comments powered by Disqus