Niezwykłe odrodzenie w Starym Podgórzu. Kamienica przygotowuje się na nowych mieszkańców

Jedno z najpiękniejszych miejsc w mieście odzyskuje swój blask i buduje nową energię mieszkańców. W magicznej dzielnicy Krakowa, Starym Podgórzu, dokonuje się przemiana, która łączy w sobie szacunek dla historii z nowoczesnym podejściem do mieszkalnictwa i zrównoważonego rozwoju.

Dawniej osobne miasto, słynące z bogatej mozaiki kultur i wybitnych osobowości, dziś ponownie centrum aktywnego życia kulturalnego i sąsiedzkiego. Dzielnica-ogród, otoczona Krzemionkami, Parkiem Bednarskiego, Plantami Nowackiego i bulwarem Wisły. Jedna z najgorętszych lokalizacji w mieście - modna i żywa energią mieszkańców przez okrągły rok. Stare Podgórze, bo o nim mowa, to inspiracja dla realizowanej pod tą samą nazwą inwestycji, która ma przywrócić dawne piękno architektury. U zbiegu ulic Kalwaryjskiej, Władysława Warneńczyka i placu Emila Serkowskiego renowację wyjątkowej secesyjnej kamienicy przeprowadza firma Fracthon, mająca doświadczenie w dawaniu nowego życia zabytkowym obiektom.

To nie jest jakiś tam projekt deweloperski. To chęć przywrócenia niezwykłej idei miasta, realizowanej w tym miejscu w XVIII i XIX wieku, która w trudnych czasach zatraciła dawny  blask. Prowadząc renowację dużej części kwartału ulic w samym centrum historycznego Starego Podgórza, chcemy, by na nowo zaszczepić tu energię, która sprawiała, że to miejsce było zawsze niezwykle ważne w historii Krakowa. Cenimy nietuzinkowe lokalizację, w których możemy zrealizować projekty premium, wyróżniające się swoją architekturą i jakością. - mówi Agata Seweryn z Fracthon. Chcemy, by Stare Podgórze ponownie stało się miejscem do życia, inspirującym mieszkańców Krakowa- dodaje przedstawicielka firmy.

U styku ulic Kalwaryjskiej, Warneńczyka i placu Emila Serkowskiego, a zatem w samym sąsiedztwie podgórskich plant, firma Fracthon realizuje renowację budynków, które wkrótce wrócą do swojej funkcji mieszkalnej, oferując krakowianom apartamenty o najwyższym standardzie. Ogrzewanie podłogowe, klimatyzacja, a także lokale usługowe na parterze budynku to tylko niektóre elementy, które wyróżniają "Stare Podgórze" na tle innych inwestycji.

Inwestycja będzie wyróżniała się nie tylko niebywałą lokalizacją, ale także wyjątkowymi udogodnieniami. Wewnątrz “Starego Podgórza” planowana jest recepcja wraz z lobby, monitoring, sala kinowa, strefa co-workingu czy w pełni wyposażona siłownia". O komfort codziennych spraw zadbać ma całodobowa recepcja. Budowa projektu idzie w parze z zaangażowaniem w zrównoważony rozwój: wykorzystanie materiałów z tworzyw recyklingowych, oraz zastosowanie farb fotokatalitycznych, które przyczyniają się do oczyszczania powietrza. Fracthon poszukuje rozwiązań proekologicznych i prospołecznych, które świadczą o nowoczesnym podejściu do budownictwa.

Obecnie trwa sprzedaż apartamentów, a zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2025 roku. Projekt „Stare Podgórze” to więcej niż inwestycja deweloperska. To wizja przyszłości, gdzie zrównoważony rozwój i komfortowe  mieszkania idą w parze z głębokim szacunkiem dla dziedzictwa miejskiego - ocenia Agata Seweryn. Firma Fracthon, znana z realizacji imponujących projektów takich jak wielokrotnie nagradzany Browar Kleparz czy kameralne osiedle Jesionova, ponownie udowadnia, że można łączyć historię z nowoczesnością, tworząc przestrzenie, które będą inspiracją dla przyszłych pokoleń. Projekt „Stare Podgórze” to ukłon dla wyjątkowego dziedzictwa miejsca, którego pierwotny blask i splendor z czasem przygasły.