Niskopodłogowa „niespodzianka” na linii 22

fot. ZDMK

Na linii 22, obsługiwanej najczęściej przez wysokopodłogowe „wiedeńczyki”, pojawiły się w Święta tramwaje, do których można bez problemu wjechać wózkiem. ZDMK nazwał to na Facebooku„świąteczną niespodzianką”, ale daje do zrozumienia, że to może być początek większych zmian.

Na linii 22 pojawiły się w tych dniach tramwaje EU8N, a więc wagony z fragmentem niskiej podłogi. ZDMK przyznaje, że pasażerowie od dawna zgłaszali zapotrzebowanie w tej kwestii. Daje też do zrozumienia, że skierowanie wagonów z niską podłogą w dni świąteczne to jeszcze nie koniec. – Na razie testowo w dni wolne kursować będą trzy wagony. Jeżeli się sprawdzą, być może pojawi się ich więcej na tej linii. A w dni powszednie może coś większego... – czytamy na Facebooku.

Przypomnijmy, linia 22 od połowy listopada nie kursuje już do Walcowni. Po zakończeniu naprawy torowiska na al. Solidarności linia tramwajowa między ulicą Ujastek a pętlą Walcownia pozostała zamknięta ze względu na zły stan techniczny. Tramwaje kursują z Borku Fałęckiego do Kombinatu, a następnie przez Ujastek Mogilski dojeżdżają do Kopca Wandy.

Realną zmianę dotyczącą liczby niskopodłogowych tramwajów w Krakowie przyniosą jednak dopiero rozpoczęte i planowane zakupy nowych pojazdów. W 2020 roku do naszego miasta dotrą zamówione już tramwaje Stadlera, w liczbie 50 sztuk. MPK planuje oprócz tego zakup kolejnych 40, z możliwością rozszerzenia zamówienia do 60.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus