Nowe spojrzenie na Nową Hutę - sFOTOhutowani

11 lipca ruszył konkurs fotograficzny organizowany przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, którego celem jest pokazanie krakowianom teraźniejszego oblicza Nowej Huty - jej architektury, krajobrazów, codziennego życia w tej części Krakowa i jej nieznanych zakątków.

Organizatorzy pragną pokazać Nową Hutę w inny sposób niż pokazują to przewodniki turystyczne, wierząc, że ten punkt widzenia może znacznie różnić się od stereotypowego. Tematyka zdjęć zgłaszanych do konkursu jest szeroka - może być to nowohucka codzienność, miejsca spędzania wolnego czasu i sąsiedzkich spotkań, droga do pracy, zabytki, krajobrazy Nowej Huty, ale także portrety Nowohucian.

Jednocześnie z myślą o wszystkich, którzy nie wiedzą jak obsługiwać aparat fotograficzny lub chcą udoskonalić umiejętności związane z robieniem zdjęć, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta we współpracy z Tomaszem Rollauerem (Visit Nowa Huta) przygotował cykl specjalistycznych warsztatów fotograficznych, podczas których uczestnicy mogą dowiedzieć się o zasadach działania aparatu, dobierania obiektywu, tworzenia portretów, zasad robienia zdjęć w plenerze oraz tego, jak robić dobrej jakości zdjęcia smartfonem. W warsztatach mogą wziąć udział nastolatkowie (za zgodą rodziców) oraz osoby dorosłe.

Konkurs trwa od 11 lipca do 18 września i może wziąć w nim udział każdy kto ukończył 18 lat. Wernisaż wybranych przez komisję konkursową zdjęć odbędzie się 14 października w Klubie Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Osiedle Bohaterów Września 26). Wystawę złożoną z wyróżnionych prac będzie można zwiedzać do 31 października.

Wszystkie informacje dotyczące zapisów na warsztaty oraz zgłoszenia swoich zdjęć do konkursu znajdują się na stronie: https://krakownh.pl/projekty-i-cykle/sfotohutowani

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus